21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Поништено решението за смена на разрешениот директор на штипската гимназија

Државната комисија за одлучување во управна постапка и постапка од работен однос во втор степен го поништи Решението на штипскиот градоначалник за смена на директорот на Гимназијата „Славчо Стојменски“,  Тамер Јамаковски, објави денеска разрешениот Јамаковски и од градоначалникот Јорданов побара јавно извинување и враќање на позицијата директор на Гимназијата, согласно одлуката на Второстепената комисија.

На ова следуваше писмен одговор од градоначалникот Јорданов според кој одлуката з аразрешување е донесена врз основа на одлука на УО, а сегашното решение за него е дискутабилно зашто е потпшиано од претседателка на Општинската Организација на СДСМ во Велес.

Јамаковски беше разрешен од функцијата директор на гимназијата на десетти Декември 2021 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles