16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Старт на турнирот Дан Колов во Бугарија

  На  меѓународниоит турнир Дан Колов во  Бугарија, што ќе се оддржи овој викенд, заминаа 12 борачи од македонските клубови. Ги предводат  селекторот и тренерот Бобан Данов и Седат  Бафтија. Меѓу 12 борачи,  се наоѓаат и двајца борачи на Балканец  Стефан Штерјов и Столе Ефтимов., како  и судијата од втора категорија Даниел  Илиев.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles