11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Движење на политичките противници на Путин

Во Софија се одржува конститутивна конференција на граѓанското движење “За слободна Русија”. Организатор на конференцијата е Генадиј Гудков, кој бил пратеник во руската Дума. На конференцијата присуствуваат руски опозиционери од повеќе земји во Европа. На учесниците на конференцијата им се обрати поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев, кој истакна дека му е драго што Бугарија е домаќин на ова движење, и додаде дека не прифаќа политичари кои носат војска и окупираат територии од независни држави, зборувајќи за окупацијата на Крим.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles