16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Природа и здравје –  Со сок против холестерол

Зголеменото ниво на холестерол во крвта може да предизвика сериозни здравствени проблеми, а во зимскиот период кога кај многумина е зголемен апетитот, а трпезите полни со секаква храна, потребно ни е нешто за прочистување.

Апсолутен победник во природната борба со лошите маснотии е грејпфрутот, а ако го комбинирате со уште неколку состојки добивате природен лек.

Состојки:

1 грејпфрут

2 стебла целер

1 китка магдонос

¼ излупен лимон

3 мали, излупени парчиња свеж ѓумбир /графика/

Подготовката е во еден чекор, односно сите сосојки само ги ставате во блендер неколку минути.

Совет: Најдобро е сокот да го консумирате пред ручек, за да оставите доволно време телото да ги апсорбира состојките и да се активираат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles