24.5 C
New York
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Баскет Кам го одбрани трофејот

Екипата на Баскет Кам втора година по ред го освојува македонскиот кошаркарски куп во женска конкуренција, а сезонава славеше против Бадел 1862  со 64:61. Составот од Македонска Каменица мораше да игра продолжение за да стигне до трофејот, откако регуларните четириесет минути завршија со резултат 58:58, за во дополнителните минути Баскет Кам да биде поуспешен со 6:3.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,363FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles