16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Решението од АХВ за исправноста на водата, Штип го има во раце

Штип  и формално ги доби решенијата за исправноста на водата за пиење од страна на АХВ. Со ова решение се отрфлени сите дилеми и граѓаните можат да веруваат во беспрекорно чиста и здрава вода, велат од ЈП Исар:

Во изминатите два дена, ЈП Исар спроведе успешна адаптација на новиот систем и сега располага со двофункционална можност за снабдување на граѓаните со вода:

Со ова, Штип е единствена општина во Државата која е двојно безбедна и преку чиј систем 24 часа на ден ќе протекуваат потребните количини на вода .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles