15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Романската амбасадорка во посета на Штип

Денес во работна посета на Штип беше романска амбасадорка Моника Аксинте. На средбата со градоначалникот Иван Јорданов се разговарало за можностите за соработка со акцент на стопанска, образовна и културна соработка меѓу Штип и градови од Романија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles