15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора:  Милионски грабеж во банка

Управниот одбор на најголемата црногорска банка поднесе кривична пријава до полициската управа и специјалното државно обвинителство за двајца вработени. истите се обвинети за кражба на 14 милиони евра, злоупотребувајќи ја службената положба во деловното работење на 200 клиенти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles