8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Пристигнуваат 150 американски војници

Околу 150 американски војници и воена опрема пристигнуваат во Бугарија на заедничка обука, соопшти денеска бугарското Министерство за одбрана. Тие ќе учествуват во обука насочена кон зајакнување на компатибилноиста на војниците. Според договорот на НАТО со сојузникот Бугарија, САД можат да задржат до 2 500 американски војници во неколку заеднички бази во таа земја.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles