15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Во декември просечна плата 29.243 ден.

Просечната нето-плата во декември минатата година била 29.943 денари, објави Државниот завод за статистика. Во номинален износ, во однос на ланскиот декември просечната нето-плата е зголемена за 1.649 денари, или 5,8 проценти.

Во декември просечната плата е зголемена за дури 813 денари, во однос на ноември.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles