3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Дефект на водоводна цевка во Сењак

Поради технички дефект при изведување на градежните работи на крстосницата во населбата сењак, добар дел од Штип повторно е без вода. Според информациите од ЈП Исар градежна машина оштетила главна водоводна цевка што е и причината на застој во водоснабдувањето. Екипи на јавното претпријатие Исар интезивно работат на дефектот. Но, поради големото оштетување претпоставка е дека ќе бидат потребни неколку часа за нормализирање на состојбата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles