7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Косово: Акција против копачи на криптовалути

Косовската полиција утрово спроведе акција во северниот дел од земјата, населен со мнозинско српско население со цел откривање на нелегални копачи на криптовалути. Косовската влада на почетокот на оваа година донесе одлука за забрана на ископување криптовалути, со оглед дека постои сомневање дека мнозинството кои се бават со таа дејност не ја плаќаат електричната енергија која е потребна за тоа ископување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles