7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Намалена царина на 258 стоки и природен гас

Трајно се намалуваат или укинуваат царинските стапки на 258 суровини и репроматеријали што ќе значи намалени увозни давачки за домашните компании. Освен ова, се  укинува и  царинската стапка за природен гас. Со ова намалување на увозните давачки на ниво на ЕУ висината ќе се приближи кон царинските стапки што се применуваат во Европската унија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles