7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

СВР: Одземени огревни дрва без документација

Во Карбинци  и Берово, полицијата запленила огревни дрва кои биле пренесувани без соодветна документација. Во Берово, дрвата се пронајдени при сообраќајна контрола кога е констатирано дека истите се превезуваат без соодветна документација.

Во, Карбинци, пак, во близина на Крупиште, пронајдено е патничко возило без регистарски таблици натоварено со огревни дрва без соодветна документација.

Во двата случаја , возилата и дрвата биле одземени и предадени на Шумска полиција за понатамошна постапка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles