15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Борачите ги очекуваат нови државни и европски првенства

Претстојниот викенд ќе се одржат  државните првенства за кадети и сениори во Радовиш. Потоа, следуваат и европските првенства до 23 години и за сениори, во Бугарија, Пловдив и Будимпешта, Унгарија.

Селекторот на македонската  репрезентација  Бобан Данов очекува интересни и изедначени борби на Државните првенства во Радовиш. На  истите нема да учествуваат  Нуров и Егоров.. Тие, како што вели  ДАНОВ.   се ослободени, за подобра подготвка за ЕП, кое ќе се одржи во Будимпешта  од 17-24  март 2022. На ова ЕП ќе учествува и Дејан Митров, ако   го освои првото место на Државното сениорско првенство во Радовиш.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles