15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Приватните ординации мора да се акредитираат

Ординациите кои извршуваат приватна пракаса, мора да се акредитираат, а за постапката , ќе треба да платат околу 1.000 евра. Ова, во усулови на и онака тешка финансиска состојба на повеќето од нив е нов силен удар врз матичните лекари, реагираат од Здружението на матични лекари

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles