15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Србија/Косово: Нема средба на преговарачите

Главните преговарачи на Белград и Приштина не се сретнаа во Брисел и покрај напорите на европската страна да организира заедничка средба. Преговарачите во вторникот одделно се сретнаа со специјалниот претставник на ЕУ Мирослав Лајчак, чиј обид да ги собере двете страни на заедничка маса беше неуспешен. Преговарачите Петковиќ и Бислими последен пат се сретнаа на 8ми септември минатата година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles