16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Уапсена штипјанка – 18-годишник фатен со дрога

Со судска наредба, 49- годишна штипјанка со полиција е спроведена на издржување казна затвор во идризово, откако претходно таму сама не се јавила. Штипјанката е осудена на една година затвор за злоупотреба на службената положба и овластување.

18-годишник од Штип е приведен од страна на полицијата, бидејќи кај него биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага. По комплетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles