16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Хортикултурно уредување во М.Каменица

ЈП Камена Река започна со хортикултурно уредување на повеќе локации во Македонска Каменица. Ќе бидат засадени повеќе од 1.000 сезонски цвеќиња  и украсни дрвја. Претходно екипи на претпријатието извршија уредување на урбаната опрема и санација на објекти во централното градско подрачје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles