21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Црна Гора: Повлечен амбасадорот од Украина

Црна Гора ја повлече амбасадорката Драгица Понорац од Украина поради воените дејствија на Русија и усложнување на ситуацијата. Од Министерството за надворешни работи наведуваат дека Амбасадата на Црна Гора во Украина од раните утрински часови е во интензивна комуникација со нејзините граѓани од кои некои пројавиле интерес да ја напуштат земјата. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles