21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Грција:Забрана за  летови до Украина,Молдавија и Белорусија

Агенцијата за цивилно воздухопловство на Грција издаде забрана за летови во следните три месеци во воздушните простори на Украина, Молдавија и Белорусија. Согласно овие упатства на сите цивилни авиони им е забранет влез во воздушниот простор на овие држави поради високата опасност на воена активност во поширокиот регион.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles