12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Св. Николе: Се гради мост на р. Мавровица

Општина Св. Николе, започна со изградбата на мостот во м.в. Мавровица. Станува збор за инвестиција од 7,7 милиони денари од кои половината се обезбедени преку Биро за регионален развој, а останатите од општинскиот Буџет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles