15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Србија: Одбиен предлогот на ЕУ за поддршка на Украина

На вчерашната седница членовите на српската влада заедно со претседателот Александар Вучиќ одлучиле да не го прифатат предлогот на ЕУ, односно да не го осудат загрозувањето на територијалниот интегритет на Украина и да не ја осудат руската инвазија на таа земја.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles