20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Супер лигата жени во ракомет и пионерки

Утре и задутре играат женските ракометни екипи на Астибо- сениорки и пионерки. Пионерките  на Астибо играат во Штип со Делчевска Брегалница, додека сениорките со Феникс  од Битола. Двете средби ќе се играат во ист термин од 12 часот, но како што рековме, сабота и недела во ОУ Тошо Арсов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles