15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Македонија со повеќе мобилни од жители

Бројот на претплатници во мобилната телефонија во државава достигна 2.030.000 заклучно со третиот квартал лани, за 8,71 процент повеќе во однос на претходниот квартал, покажува Извештајот за развој на пазарот за електронски комуникации.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles