19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Премиерот Ковачевски и се обрати на јавноста: Безбедноста е стабилна – еконоомијата и енергенсите се  предизвик

Претседателот на Владата , Димитар Ковачевски денеска, преку официјалните владини канали имаше обраќање до јавноста.

Во обраќањето, Премиерот  се осврна на стабилноста и безбедноста на државата, економските импликации од продлабочувањето на кризата, како и на активностите и мерките кои Владата ги презема со цел да ги ублажи и амортизира негативните последици од кризата.

Според Ковачевски, пред нас стојат големи економски предизвици. Освен ова, големи предизвици се и струјата, гасот и енергетиката.

Од друга страна, Ковачевски потенцираше дека безбедносната состојба во Државата е стабилна и во моментов, нема никаква директна закана по безбедноста на Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles