21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Издадени дoзволи за панели со моќност од 30 MW

За три месеци РКЕ има издадено лиценци од 30 мегавати фотовалтаици за приватните компании во изминатиот период. Во наредниот период најавени се и регулациски олеснувања за домаќинствата. Од 4 киловати, капацитетите на инсталираните фотоволтаици ќе се зголемат на 6 и ќе имаат право да ја продаваат електричната енергија на универзалниот снабдувач ЕВН Хоме.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles