17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

КОНЕЧНО ПОБЕДА НА ЖРК  АСТИБО

Во рамките на Супер ракометната  лига , жени  играа Астибо- Феникс–Битола. Штипјанки победија  со 32-27 голови. Астибо беше подобар  тим и заслужено ги освои бодовите.

„Дојде до израз нашата  нова игра,, на што јас инсистирав. Игравме колективно,Тоа донесе  и добра игра и победа, изјави тренерот Дејан Величков.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles