21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Се намалуваат каматите на кредитите и депозитите

Трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити продолжи и во јануари годинава. Таа се сведе на ниво од 4,35 проценти. Просечната каматна стапка на вкупните депозити изнесува 0,71  процент, информира Народната банка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles