11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Зелената нафта да биде субвенционирана 100%, предложи денес СДСМ и ги повика сите пратеници да ја поддржат  намерата.

Наменсто сегашните 50,  т.н. Зелена нафта отсега да биде субвенцонирана  100%, предложија денес од СДСМ.

Освен  субвенции за нафтата,  од СДСМ денес предложија и  авансна исплата на средствата  предвидени со мерката  Млад земјоделец.

Овие законски измени кои на дневен ред денес ги предложи  СДСМ притоа повикувајки ги сите пратеници да ги поддржат.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles