14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Инцидент во Берово. Вработен во катастар тврди дека физички го нападнале локални функционери на СДСМ

Физички напад од страна на локални функционери на СДСМ пријави Љупчо Чутревски вработен во Катастарот на Берово.  Според него, инцидентот бил испровоциран и реализиран од директорот на ЈКП Услуга  и  кандидат за претседател на СДСМ, како  и актуелниот претседател на  подмладокот на истата партија:

Од друга страна, според еден од посочените  учесници во случајот провоцирани и  нападнати , всушност, се тие:

Од СВР – Штип го потврдуваат случајот, напоменувајќи дека деталите допрва ќе се утврдуваат.

Имаме  пријави за два напада. Во тек е сослушување на странките за да се утврди фактичката состојба, по што ќе се знае за каков вид на дело станува збор. Врз основа на квалификацијата ќе се преземат понатамошни дејствија, информираат од СВР – Штип.

Двете лица инволвирани во инцидентот се жалат на повреди и за нив имаат лекарски уверенија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles