15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Нов мини наводнителен систем кај Пишица

Браната на Пишица е дел од Владиниот проект за изградба на мали наводнувачки системи за земјоделските провршини изјави денеска во Пробиштип министерот за земјоделие Љупчо Николовски.

Овој проект, вреден 300 илјади евра, ќе обезбеди наводнување на 30 хектари квалитетна земјоделска земја и значително ќе ги зголеми приносите и ефикасноста на земјоделците.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles