17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Отстранување отпад и градежен шут во М.Каменица

ЈП Камена Река започна со чистење и отстранување на отпад и градежен шут од повеќе локации и јавни простори од градското подрачје. Во периодот што следи, ќе бидат опфатени сите постоечки диви депонии во приградските делови од градот, како и во руралните средини од Општината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles