3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Приклучување на с.Ратево на беровскиот водовод 

Ратевци на референдум ќе треба да одлучат дали се за приклучување кон градскиот водовод на Берово. Ова е заклучок по синоќешната средба на претставници од Општината и јавното претпријатие со тамошните жители. Инаку, проблемот со водоснабдувањето се јавува во лето кога притисокот значително се намалува и во време кога има поројни дождови кога водата се заматува.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles