15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Пробиштип финализира еден милион евра проекти финансисрани од Платежната агенција. Денеска надлежните извршија увид

Еден милион евра е вредноста на завршените прокети во Пробиштип, чиј финансиер е Платежната агенција. Денеска увид на истите извршија министерот за земјоделство Љупчо Николовски и директорет на Агенцијата Никица Бачовски.

Пробиштип е една од 80 те општини што ги користат средствата од владината програма за рурален развој за капитални инвестиции во руралната инфраструктура,појасни директорот на Платежната Агенција, Никица Бачовски.

Завршените проекти покажуваат дека општината е подготвена да се фати во костец со вакви предизвици и користејќи ги понудените финансиски средства реализира инвестиции од корист за граѓаните,потенцира градоначалникот Драган Анастасов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles