7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Промоција на книга “Меѓународно јавно право”

Во свечената сала на правниот факултет денес беа промовирани две книги од проф. Дејан Маролов. Првата е учебник по “Меѓународно јавно право” кој воедно е и прв издаден учебник од ваков тип надвор од Скопје од 40тите години на минатиот век, а другата е студија на случаи на судир помеѓу мали држави со големи сили.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles