11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

РКЕ: Имаме најниска цена на дизелот

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото во првата недела од март е најниска во земјава и изнесува 1,2 евра за литар, а највисока плаќаат во Грција и Албанија од 1,6 евра, па Србија,Хрватска,Словенија,Црна Гора и останатите балкански земји., покажуваат анализата на Регулаторната комисија за енергетина. Во поглед на цената на бензинот ЕУРОСУПЕР 95 единствено во Бугарија и БИХ се точи по цена незначително пониска од нашата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles