15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Албанија: СД  –  База за меѓународни шверцери на дрога

Албанија е земја на канабис и локална база за организираните криминални групи кои пренесуваат дроги од нивните земји на потекло до европските пазари, оценува Стејт департмент во годишниот извештај за контрола на трговијата со наркотици. Албанските нарко групи се проценува дека го прошириле своето присуство во Европа,Обединетото Кралство и САД.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles