15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Делчево добива метеоролошка станица

УХМР во Делчево ја поставува  првата автоматска метеоролошка станица  со намена автоматска обсервација и пренесување на метеоролошките податоци. Еден ваков мерен систем ги мери следните метеоролошки параметри: температура  и релативна влажност на воздух, атмосферски притисок, правец и брзина на ветер, сончево зрачење, количина на врнежи и сл.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles