17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Приватните доктори утре ќе примаат само итни случаи

Матичните доктори и докторите специјалисти од секундарното здравство утре мирно ќе протестираат во своите амбуланти и нема да работат со пациенти закажани преку “Мој термин”, туку ќе примаат само итни случаи. Ова следува откако од надлежните не е исполнет рокот од две недели за спроведување на нивните барања. Тие како приоритетни ги ставија проблемот со зголемување на вредноста на капитацијата и режимот на лекови, за кои им било ветено и нивно постепено решавање.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles