11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Во Зрновци ќе се расчистуваат полските вади

Од понеделник, општина Зрновци продолжува со кастрење и расчистување на полски вади за наводнување, по што ќе следи и машинско уредување на просторот. Се апелира до  сопствениците на земјоделски површини кои граничат со вади и полски патишта, а имаат посадено дрвја, доколку се во можност да извршат нивно кастрење како би ја олесниле работата на ангажираните работници.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles