16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Годишнина од загинувањето на К. Димитриев

Во Виница денес беше одбележана 21-годишнината од загинувањето на капетан Кирчо Димитриев кој загина во воениот конфликт во 2001 година во Танушевци при експлозија на нагазна мина. Димитриов посмртно е одликуван со медал за храброст. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles