17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Протеран руски дипломат

Министерството за надворешни работи на Црна Гора го прогласи дипломатот од руската амбасада во Подгорица за персона нон грата давајќи му рок од 72 часа да ја напушти земјата. Во соопштението од Министерството се вели дека причина за донесување на оваа одлука се активностите на рускиот дипломат кои се во спротивност со Виенската конвенција за дипломатски односи. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles