15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Во Пловдив, Бугарија на 10 март, почнува ЕП за  млади до 23г.

В четврток, 10 март,  во Пловдив, Бугарија почнува  ЕП во борење до 23 години  Македонија ќе учествува со 8 борачи. Селекторот на македонската репрезентација Бобан Данов  очекува добри резултати.„Од познати причини на  ЕП нема да учествуваатг борачи  од Русија Украина, Белорусија. Тука ја гледам и нашата шанса за успех, подвлече Данов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles