12.5 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Реконструкција на тротоари во Кочани

Во тек се градежните работи за реконструкцијата на тротоарската површина на улица „Кеј на Револуцијата“ во Кочани. Уредувањето на пешачката зона се протега во должина од 257 метри. На тротоарската површина од 900 метри квадратни се работи на ископување на стариот бетон, тампонирање на теренот, по што ќе бидат вградени бехатон плочки.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,510FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles