15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Цените на мало пораснаа за 8,6 %

Цените на мало за вкупни трошоци пораснале за 8,56 отсто изминатиот февруари во однос на истиот месец од 2021, објави денеска Државниот завод за статистика.

Цените на земјоделските производи за една година пораснале за 13,5 проценти, а прехранбените производи за 9,1 отсто. Лебот и житарките се поскапени за 11 отсто, на маслата за една година поскапувањето е за 23,8 проценти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles