3.8 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Во јануари извоз од над 500 милиони евра

Во јануари од земјава се извезени стоки во вкупна вредност од 546.милиони  евра што претставува пораст од 3,6 проценти во однос на истиот период лани, а увезена е стока во вредност од 806., 6 милиони  евра што е пораст од 29,3 проценти. Најмногу во овој период се тргувало со Германија, Велика Британија, Грција, Бугарија и Србија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,596FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles