24.5 C
New York
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

До 01 јуни да се знаат условите за откуп на грозје

До 1 јуни да се знаат условите околу откупот на грозјето од годинашнава реколта, бараат  од Здружението „Напредни Лозари“.Винариите и откупувачите да кажат колку грозје планираат да откупат, по кои шеќерни единици, за која цена по килограм.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,363FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles