15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Милановиќ: Во БИХ не може да дојде до ескалација

Претседателот на Хрватска Зоран Миленковиќ изјави дека не треба да се придава особено големо значење на зголеменото присуство на ЕУФОР во БИХ. Исто така истакна дека не може да дојде до ескалација што би се претворила во вооружен конфликт.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles