15.1 C
New York
Tuesday, May 17, 2022

Buy now

spot_img

Скрининг за рана детекција на рак на матката

Денес започнува организиран скрининг за рана детекција на рак на грлото на матката. Прегледот е бесплатен, а опфатени се жени на возраст од 36 до 45 години, кои во последните три години немале направено ПАП тест. Прегледите ќе можат да се закажат на платформата skrining.mk , која е директно поврзана со Мој термин. За оваа потпрограма во рамки на програмата за рана детекција на малигни заболувања годинава се издвоени 11 милиони денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,313FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles